Egri vendéglátói munka szakács pozícióban

Egri vagy, és a vendéglátásban szeretnél elhelyezkedni? Szakácsként szeretnél dolgozni hosszútávon? Nem tudod, hogy pontosan milyen elvárásokat támaszthatnak feléd a munkáltatók? Kíváncsi vagy, hogy milyen vendéglátóhelyek kínálhatnak neked munkát?

Ebben az összeállításban mindent megtalálsz, amire kíváncsi vagy, többek között:

  • milyen elvárásoknak kell megfelelned, hogy szakácsként dolgozz
  • milyen képesítéssel kell rendelkezned
  • milyen feladatok várnak rád
  • miért vállalsz felelősséget
  • a vendéglátóhelyek listája Egerben, ahová tudsz jelentkezni

Elvárások, amelyeknek meg kell felelned

Manapság, amikor munkára jelentkezel, számos elvárásnak kell megfelelned. Nincs ez másképp akkor sem, ha egri álláshirdetésre jelentkezel. A vendéglátóegységek elvárhatják tőled az alábbiakat:

  • szakmai gyakorlat
  • szakmai képesítés/OKJ-s végzettség/mestervizsga
  • a szakmában eltöltött min 1-2 év tapasztalat
  • nyelvismeret
  • egyéb képesítések

A személyes tulajdonságok közé sorolható:

  • ápolt, igényes megjelenés
  • kiváló kapcsolatteremtő, és konfliktuskezelő képesség
  • határozott fellépés

Feladatok, amelyek szakács munkád során várnak rád

Számos munka és feladat vár rád, amelyeket teljesítened kell munkád során, s ezekbe nemcsak a főzés fog beletartozni. A teljesség igénye nélkül nézzük, milyen feladatokban kell majd helytállnod.

  • össze kell állítanod a menüsort
  • alapanyagok felmérése, készlet dokumentálása, nyersanyagok beszerzése
  • nyersanyagok előkészítése, feldolgozása, ételek recept szerinti elkészítése
  • ételek ízesítése, tárolása, adagolása, tálalása
  • a konyhai személyzet munkájának felügyelete, munkájuk megszervezése
  • a különböző nyersanyagok minőségének és mennyiségének ellenőrzése
  • az elkészült ételek minőségben és mennyiségben történő ellenőrzése
  • szükség esetén ételmintákat kell venned
  • munkakörnyezet folyamatos tisztántartásának biztosítása
  • a hulladék szakszerű kezelése, gyűjtése, gondolunk itt a szelektív hulladékgyűjtésre

Felelősség, amelyet a szakács munka révén vállalsz

Mint minden munkakör, ebben az esetben a szakács pozíció is jár némi felelősséggel. Amennyiben nem vagy tisztában azzal, hogy pontosan milyen felelősség is hárul a nyakadba, most megtudhatod. Szakácsként az alábbi szempontokért leszel felelős:

  • ételek időben elkészüljenek, minőségük, és tálalásuk kifogástalan legyen
  • a konyha, és a különböző helyiségek (zöldégelőkészítő, húselőkészítő) a munkaruha tisztaságáért
  • a személyi higiénia be legyen tartva
  • az ételminta szabályos megőrzésre kerüljön meghatározott ideig
  •  munkahelyi rend és fegyelem folyamatos fenntartása, biztosítása a konyhán
  • HACCP (élelmiszerbiztonsági rendszer, és módszer) betartásáért

Az egri vendéglátóhelyek listája, ahol érdeklődni tudsz munkalehetőségek iránt

Szerencsére a város tele van különböző vendéglátó egységekkel, így tudsz válogatni kedvedre. Nézzük meg, milyen helyek kínálhatnak neked munkalehetőséget.

Macok Bisztró

Az egri bisztró a Dining Guide szerint beletartozik Magyarország 7. legjobb vidéki étterme közé. A vendéglátóhely a hagyományos, és régi ízeket helyezi előtérbe. A bisztró 2014 óta működik a városban.

Elérhetőség:

3300 Eger, Tinódi Sebestyén tér 4. (a régi Dózsa György tér)

Nyitvatartás:

  • Vasárnap-csütörtök: 12:00-22:00
  • Péntek-szombat: 12:00-23:00

e-mail: info::at::imolaudvarhaz::dot::hu

Excalibur Középkori Lovagi Étterem

Az egri étterem az egri belvárosban található, az Érsekkertben, a szökőkúttól néhány méterre. Az épület három szintből áll.

  • Lovagi Étterem
  • Konferenciaterem
  • Liget Hütte: Az alpesi sípályák hangulatát idézi fel, mindezt modern környezetben.

Nyári nyitvatartás:

  • (május 1. – szeptember 30.)
  • hétfő - csütörtök: 16:00-22:00
  • péntek - vasárnap: 12:00-22:00

Téli nyitvatartás:

  • (október 1. – április 30.)
  • hétfő - csütörtök: zárva

Elérhetőségek:

Cím: 3300 Eger, Érsekkert 1.

Telefon/Fax: +36 36 / 427 754

E-mail: info::at::excaliburetterem::dot::hu

1552 Restaurant

Az évszám Eger történelmére vonatkozik. Ezért is helyezkedik a belvárosban, az Egri Vár Palotaudvarában. Az étterem a magyar és török ízek egyvelegét testesíti meg. Az étterem rendelkezik egy kávézóval, melynek a neve: Amulett.

Állófogadások, vállalati vacsorák, családi összejövetelek, esküvők megszervezését is vállalják. Továbbá születésnap, névnap, eljegyzés, évforduló, vagy osztálykirándulás megszervezése sem okoz problémát a vállalatnak.

Cím: 3300, Eger, Egri Vár (Palotaudvar)

  • Hétfő-Vasárnap: 11:00-22:00

E-mail: etterem::at::1552::dot::hu

Bővebb információ, és elérhetőség: http://www.1552.hu/

Palacsintavár Étterem

Az étterem 1999 óta működik a belváros szívében. A kínálatban nemcsak palacsinták, hanem levesek és saláták is szerepelnek.

Cím: 3300, Eger, Dobó utca 9

  • Hétfő: Zárva
  • Kedd– vasárnap: 12:00 – 22:00

Telefonszám: +36 413/980

E-mail: PALACSINTAVAR::at::GMAIL::dot::COM

Butykos Kisvendéglő

A Szépasszony-völgy az egyik legismertebb hely a városban, s ez a vendéglátóegység itt található. A borkultúra nagymértékben köthető a gasztronómiához, és Egerhez is. A Kisvendéglő leginkább a magyar ételek elkészítését vallja magáénak. Az étterem külön fel van készülve rendezvények lebonyolítására és csoportok fogadására is.

Cím: 3300, Eger, Szépasszony-völgy, Disznófő sor 1.

  • Hétfő-vasárnap: 10.00-22.00

E-mail: info::at::butykoskisvendeglo::dot::hu

Telefon: +36 36 950/715

Bővebb információ itt olvasható: http://www.szepasszonyvolgy-etterem.hu

HBH Sörház és Étterem

A Sörház 1988 áprilisában nyitotta meg kapuit az egri Dobó téren. Februárban kerül megrendezésre az ún. Sörfebruár, ahol 4 héten keresztül hetente egy-egy hazai sörfőzde termékei kerülnek bemutatásra. Tavasszal kerül megrendezésre a Nemzetközi Sörgasztro, ahol a különböző országok sörei mellett nemzeti ételeik is bemutatásra kerülnek.  Ebből kifolyólag az étterem nemcsak magyar, hanem nemzetközi fogásokat is készít. Továbbá vállalja a családi események, mint házasságkötés, születésnap, ballagás lebonyolítását is.

Cím: H-3300 Eger, Bajcsy-Zsilinszky út 19

Nyitvatartás: Hétfőtől-vasárnapig: 11.30-22.00

Telefon: +36 36 515 516

Email: hbh::at::hbh-eger::dot::hu

Főtér Café Restaurant

Az étterem szintén a Dobó téren látható a belvárosban. A konyha palettáján szintén megtalálhatóak nemzetközi ételek.

Cím: 3300, Eger, Gerl Mátyás utca 2

Nyitvatartás: 10.00-22.00

Telefon: +36/817-482

Email: info::at::fotercafe::dot::hu

Hotel Senator Ház és Étterem

A vendéglátóegység a XVII. sz-ban épült, és a „kis” Dobó téren található. Éttermére leginkább a magyaros ízek jellemzőek, ha itt szeretnél munkát végezni, legfőképpen magyaros ételeket kell majd elkészítened.

Cím: 3300 Eger, Dobó Tér 11

Telefonszám: +36 36 411-711;

+36 36 515-237

E-mail: info::at::senatorhaz::dot::hu

Fekete Ló Fogadó, és Étterem

Az egri Strand-Termál és Török fürdő, illetve az Érsek kerti sportcentrum szomszédságában helyezkedik el. Az étterem kínálatára leginkább a magyaros és házias konyha jellemző, de a magyar ízeken kívül a nemzetközi specialitások is megtalálhatóak. Amennyiben ide szeretnél jönni, a hazai, és nemzetközi konyhát is ismerned kell!

Cím: 3300 Eger, Hadnagy út 10.

Telefon/Fax: +36 36 313-537

Email: feketelofogado::at::chello::dot::hu

Nyitvatartás: 8:00 - 21:00

További információk, és érdekességek itt találhatóak: http://www.feketelofogado.hu/hu/fl_panzio.html

Ködmön Csárda

Az étterem már a XVIII sz. végétől számtalan történet helyszíne volt. A Ködmön Csárda Borétteremben a magyar gasztronómiai hagyományok ma is megtalálhatóak. A Csárda a Szépasszony-völgyben helyezkedik el.

A vendéglátóhely esküvők, céges rendezvények helyszínéül is szolgál.

Cím: 3300 Eger, Szépasszony-völgy

Nyitvatartás: Mindennap 12.00-22.00

Tel.: +36 36 413 172

Fax: +36 36 413 172

E-mail: info::at::kodmoncsarda::dot::hu

Il Padriono Pizza Club

Az olasz konyha egyik legkedveltebb specialitását készítik itt, a pizzát. Az egység 2009 óta üzemel Egerben.

Cím: 3300 Eger Fazola Henrik utca 1

Nyitvatartás: 11.00-22.00

Telefon: +36-36/786-040

Forst Ház Étterem és Kávézó

A Forst Ház 2004 február óta üzemel a Dobó téren. Az étterem az épületről kapta nevét, amely Forst Antal tulajdonában volt, aki később Eger főbírájaként tevékenykedett. A vendéglátó egység fő profilja a hagyományos vendéglátáson alapul, melynek lényege az a la carte (étlap szerinti) étkezési lehetőség.

Amennyiben érdekel munkalehetőség, keresd fel az Éttermet az alábbi elérhetőségek valamelyikén:

Cím: 3300 Eger, Dobó tér 1

Tel./Fax: 06 36 311 587

e-mail: forsthaz::at::forsthaz::dot::hu

Bővebb információkat a vállalatról itt találsz: http://forsthaz.hu/bemutatkozas

Govinda Vegetáriánus Étterem

Az étteremben indiai, olasz, magyar és nemzetközi vegán és vegetáriánus főételek, italok, mártások és édességek egyaránt készülnek.

Cím: 3300, Eger, Tűzoltó tér 5

Telefonszám: +36/313/761

E-mail: info::at::govindaeger::dot::hu

Mamma Mia

Kifejezetten olasz konyhára fókuszál az étterem. Spagettit, pennét, gnocchit­, lasagnét, tagliatallét is készítenek az itt dolgozók.

Cím: 3300, Eger, Mecset utca 7

E-mail: info::at::mammamiaeger::dot::hu

További információ itt találsz: https://mammamiaeger.hu/

EgerAllas.hu / B.D.