Hogyan érd el, hogy behívjanak interjúzni? - Hasznos tippek a jelentkezéshez

Hogyan érd el, hogy behívjanak interjúzni? - Hasznos tippek a jelentkezéshez

Az álláskeresésnek sarkalatos pontja a jelentkezés, mely különböző formákban történhet, de azért van néhány örökérvényű tanács a pályázáshoz. Lássuk, hogyan növelheted esélyeidet az áhított pozíció megszerzésére!

A modern álláskereső oldalak egyik fő küldetése, hogy megkönnyítsék a pályázók dolgát: egyre több platform kínál lehetőséget a saját profil és önéletrajz gyors és egyszerű összeállítására, az “egykattintásos” jelentkezésre - így rövid idő alatt, különösebb fejtörés nélkül tudunk megpályázni különféle állásokat. Vannak azonban cégek, akik még mindig email-ben, telefonon vagy személyesen, önéletrajzzal, motivációs levéllel és bérigénnyel ellátva várják a jelentkezéseket - nos, az ő esetükben nem árt odafigyelned néhány részletre. Tarts velünk és tudd meg, hogyan kelthetsz jó benyomást még az első találkozás előtt!

 

A megadott módon jelentkezz!

A HR-esek nem szeretik, ha egyszerre öt platformon kell kezelniük a beérkező pályázatokat - nem véletlenül szokták feltüntetni az álláshirdetésekben, hogy milyen csatornán várják a jelentkezéseket, és mit szükséges csatolni ezekhez. Ha a leírtaknak megfelelően jársz el a jelentkezéskor, azt jelenti, hogy alaposan elolvastad az álláshirdetést - ez pedig máris egy jó pont a reménybeli munkáltatódnál.

 

Legyen kezelhető a jelentkezésed!

Az önéletrajz-írásról egy másik alkalommal ejtünk szót részletesebben, a jelentkezéskor azonban gondolj rá, hány meg hány másik CV-vel együtt kezelik majd a tiédet - nem szerencsés tehát, ha név nélkül, “önéletrajz”-ként küldöd el a dokumentumot. A fájlnév tartalmazza a saját nevedet, így a HR-es munkatársnak nem arra megy majd rá az ideje, hogy mentés előtt átnevezze a doksit.

 

Sosem tudhatod, egyidejűleg hány pozícióra keresnek embert a cégnél, így ha email-ben kérik a jelentkezést, érdemes a tárgymezőben feltüntetni a megpályázott pozíciót - ezzel is időt spórolsz a vonal túloldalán dolgozóknak, de ami még fontosabb, precizitást és odafigyelést sugárzol.

 

Tól-ig tartományban add meg a bérigényed!

Bár lehet, hogy te pontosan tudod, mennyit szeretnél keresni az adott pozícióban, rugalmasságot és tárgyalásra való hajlandóságot üzensz azzal, ha konkrét összeg helyett egy szélesebb tartományban jelölöd meg a fizetési igényed. A legtöbb cégnél a korábbi munkatapasztalatod és a készségeid függvényében alakul a munkabér, ezért nem árt előre felkészülni néhány érvvel, hogy miért képviselsz nagyobb értéket számukra, mint például egy pályakezdő, vagy más jellegű tapasztalattal rendelkező munkatárs.

 

Sose adj meg a számodra reálisnál alacsonyabb összeget jelentkezéskor csak azért, mert mindenképp meg akarod kapni az állást! A későbbiekben szinte biztos, hogy bánni fogod és motiválatlanná tesz, ha úgy érzed, nem értékelik eléggé a képességeid.

 

Légy nyitott és érdeklődő!

Ha lehetőséged van telefonon vagy személyesen jelentkezni, mindenképp élj vele! Ez alkalmat biztosít, hogy kifejezd őszinte érdeklődésedet a cég és a meghirdetett pozíció iránt - ennél pedig kevés dolog tehet szimpatikusabbá. Röviden fogalmazd meg, miért keltette fel érdeklődésedet a hirdetés, és miért tartod izgalmasnak, hogy megpályázd az állást. Kérdezz rá bátran a cég hátterére, a pozíció részleteire, hogy mik tartoznának leendő feladataid közé. Kerüld viszont a fizetésre vonatkozó kérdéseket - előbb-utóbb úgyis ők fognak rákérdezni a bérigényedre, de valószínűleg csak az önéletrajzod átböngészése után.

 

Legyen valódi motivációd!

Nehéz meggyőző motivációs levelet írni, ha valójában semmi kedved az adott álláshoz, csak azért jelentkezel, mert “kell a pénz”. Ha nem is álmaid munkahelyére adod be a jelentkezésed, szánj időt rá, hogy kapcsolódási pontot találj az adott céghez, pozícióhoz, és ezt meg is fogalmazd a jelentkezéshez csatolt levélben. Az őszinteség itt is többet ér, mint a semmitmondó frázisok, melyekkel naponta tucatjával találkoznak a HR-esek. Vállald fel önmagad, a gondolataid és az indítékaid - meglátod, sokkal meggyőzőbbé válsz így, mintha jól hangzó közhelyekkel szeretnéd elütni a kérdést: valójában miért is akarod megszerezni az állást?

 

EgerAllas.hu / I.I.